Matematický klokan

Alena Merhautová 07.05.2023

Matematický klokan je mezinárodně koordinovaná soutěž vytvořená podle vzoru soutěže konané v 80.letech v Austrálii.

1. ročník se v Evropě konal r.1991 ve Francii a dnes je do soutěže zapojeno na 60 zemí z celého světa. Soutěž probíhá v celkem 6 kategoriích:

Na ZŠ to jsou 4 kategorie:      2.-3.ročník - CVRČEK                                       Na SŠ 2 kategorie:            1.-2. ročník - JUNIOR

4.-5. ročník - KLOKÁNEK                                                                            3.-4. ročník - STUDENT

6.-7. ročník - BENJAMÍN

8.-9. ročník - KADET

Na naší základní škole se do soutěže zapojují naší žáci každoročně od roku 2007 (kromě "covidového" roku 2020). Letošní účast byla v počtu celkem 428 žáků !

Soutěž má vždy otázky trojí obtížnosti (3, 4 a 5 bodů), přičemž maximálně lze získat 120 bodů (Cvrčci 90 b.).

A jaké máme za ZŠ Mládí letos vítěze?

CVRČEK -  Václav Dvořák ze 3.B (80b.)

KLOKÁNEK - Beata Kašprišin z 5.C (107 b.)

BENJAMÍN - Benjamín Chobot ze 6.A (89 b.)

KADET - Marek Setikovský z 9.B (98 b.) - Marek měl 2. nejlepší výsledek v historii KLOKANŮ  na ZŠ Mládí !

Všem moc gratulujeme a děkujeme za organizaci p. uč. Stuchlíkové a i všem ostatním vyučujícím matematiky a třídním učitelkám na 1. stupni.