Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Biologická olympiáda - úspěch v postupovém kole | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Biologická olympiáda - úspěch v postupovém kole

Alena Merhautová 16.05.2023

Biologickou olympiádu stejně jako i další "olympiády" každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky jako postupovou soutěž (školní-obvodní-krajská-celorepublikové kolo), která je jednou z vědomostních soutěží jednotných pro celé území České republiky. Je organizovaná v  kategoriích. Termíny konání jednotlivých kol jsou vyhlašovány každoročně a zájemci z řad žáků a studentů se přihlásí u pověřeného učitele školy.  

Biologická olympiáda je konkrétně soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie a jejím cílem je vyhledávat talenty, rozvíjet jejich nadání, podporovat odborný růst a další vzdělávání v oboru.

S radostí jsme přijali zprávu, že náš žák Tomáš Žďánský z 9.A, který postoupil jako vítěz kategorie C z našeho školního kola, obstál výborně v konkurenci vítězů ze všech škol obvodu Prahy 5 a Prahy 13 a získal skvělé 3. místo v obvodním kole. Tím postupuje do krajského kola, které se koná 11.5, v DDM hl. města Prahy v Drtinově ulici.

Tomášovi moc blahopřejeme a držíme palce, aby uspěl i v dalším kole. Veliká gratulace též k úspěšnému přijetí na prestižní přírodovědné gymnázium!