Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Žáci 6.A a 6.B si ověřili svou angličtinu v projektu Live Class | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Žáci 6.A a 6.B si ověřili svou angličtinu v projektu Live Class

Alena Merhautová 08.02.2021

London ZOO with Pearson and BBC Big Live Class

Období distanční výuky se na naší škole snažíme využít i k netradičním akcím. V letošním školním roce intenzivně spolupracujeme s nakladatelstvím Pearson a BBC v rámci projektu „Live classes“. Naším cílem je, aby se na projektu mohli podílet žáci ze všech ročníků druhého stupně. Deváťáci probírali extrémní sporty v Lake District ve Spojeném království. Žáci ze sedmého ročníku se podívali do netradiční školy a skupina žáků z 8. A se zabývala sporty a nyní připravuje pro ostatní zahraniční školy vlastní projekt o našem nejpopulárnějším sportu – hokeji.

Virtuální hodinu dvou skupin žáků 6.A a 6.B vedla britská lektorka Elizabeth Beer, která žákům z České republiky, Slovenska, Ukrajiny a Itálie zprostředkovala nahlédnutí do světoznámé Londýnské zoologické zahrady. 

Námětem této hodiny byla zvířata, jejich popis a poznání míst, kde žijí. Společně si s paní lektorkou zopakovali a rozšířili slovní zásobu, procvičili se v poslechových dovednostech a v neposlední řadě i v komunikaci na chatu. Na závěr děti paní lektorce v aplikaci Padlet popsaly svůj běžný den.  

Úkolem z této hodiny je vypracovat a následně představit projekt „National animal“ své země. Společně se těšíme na zpracování tohoto tématu a také na poznání národních zvířat představených dětmi z ostatních zemí. Až bude projekt hotov, určitě se s vámi o něj podělíme.

Hana Hájková a Doubravka Matulová, vyučující skupin Aj v 6.A a 6.B

Britská lektorka Elizabeth Beer v projektu

 

Virtuální nástěnka padlet skupin žáků 6.B

 


Powered by Froala Editor