Žáci 3.B vystoupili pro seniory v adventním čase

Norbert Tlustý 15.12.2022

Třída 3.B rozhodla potěšit seniory z Domova třetího věku ve Stodůlkách. Žáci si pro ně připravili scénku na téma „cesta do Betléma“ za doprovodu vánočních koled. Děti se připravovaly celý měsíc velmi poctivě. V hodinách hudební výchovy nacvičovaly zpěv koled a doma za pomoci rodičů vytvořily krásné kostýmy.  12. prosince vystoupení představili seniorům.

Na závěr návštěvy žáci zazpívali „Rolničky, rolničky…“ a během písně rozdávali seniorům z domova stříbrnou rolničku a malý dáreček, který vytvořili ve škole v hodině výtvarné výchovy.

Z návštěvy si žáci odnesli krásný a hřejivý pocit z vykonaného dobrého skutku. I v očích seniorů bylo znát dojetí a radost z návštěvy dětí v domově.

Mgr. Alexandra Malá, třídní učitelka