Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Workshopy ICT – Linux na naší škole | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Workshopy ICT – Linux na naší škole

Alena Merhautová 15.04.2024

V rámci projektu Studenti do škol, který běží na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu (dále SSPŠ), jsme využili nabídku workshopů Linuxu pro 7., 8. a 9. třídy.  Workshopy vedou bývalí žáci naší školy a aktuální studenti SSPŠ – Vojtěch Jergl a Filip Jozíf a účastní se jich v šesti dvouhodinových blocích 24 žáků 2. stupně. Výuka se zaměřuje na praktická cvičení, která běží na platformě CyberSolve. Tuto platformu studenti připravili speciálně pro tento workshop. Žáci se naučí základy operačního systému Linux a další dovednosti, které jsou potřebné zejména v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti. V úlohách je procvičován např. vzdálený přístup k počítači, příkazy v terminálu a žáci také řeší úlohy typu CTF (Capture The Flag). V dnešní době se tyto dovednosti hodí každému a zejména těm, kteří se chystají studovat výpočetní techniku na střední škole.

Tomáš Veverka a Vojtěch Jergl 

Powered by Froala Editor