Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Vánoční jarmark se vrátil | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Vánoční jarmark se vrátil

Jaroslav Vodička 20.12.2022

Po dvouleté odmlce způsobené covidovými opatřeními jsme se mohli sejít na velmi oblíbeném Vánočním jarmarku. Tuto tradiční aktivitu uspořádal Klub přátel školy při ZŠ Mládí za podpory naší školy. A tak se v úterý 6. prosince prostory školy proměnily v místo velkého setkání žáků a jejich rodičů s učiteli, zaměstnanci školy a také dalšími příznivci, zejména z řad bývalých žáků.  Samotné setkávání je jedním z významných efektů této akce a neformálně tak doprovází hlavní motiv, kdy žáci v průběhu podzimu připravují ve škole s učiteli a doma se svými rodiči různé výrobky, které potom během jarmarku prodávají. Přirozeným způsobem tak rozvíjí kreativitu, základy strategického plánování a finanční gramotnosti, i schopnost prezentace svých výrobků a vlastního vystupování. Na akci následně navazují také různé charitativní projekty, které vybírají sami žáci. Letos jsme navíc navázali úzkou spolupráci se stodůleckým Domovem pro seniory Zity Kabátové. Naši žáci tak místním babičkám a dědečkům nejen předali vybrané výrobky z jarmarku jako malý vánoční dárek, ale také pro ně zorganizovali v adventním čase čtení nebo nacvičili divadelní představení či malý vánoční koncert.
 Klub přátel při ZŠ Mládí zase ze získaných prostředků pomůže v dalším rozvoji školy, např. pořízením nových školních dresů pro žáky, kteří školu reprezentují na soutěžích a dalším zlepšování prostředí školy. Za vším tím je však obrovský kus práce žáků, jejich učitelů a rodičů, a také dobrovolníků z Klubu přátel školy. A za to jim všem patří obrovský dík.

Na fotografie z jarmarku se můžete podívat ve fotogalerii Klubu přátel školy ZDE.

Jaroslav Vodička, ředitel školy

Powered by Froala Editor