Školní kolo Olympijského víceboje

Norbert Tlustý 18.03.2024

V naší škole nedávno proběhlo Školní kolo Olympijského víceboje. Jako každý rok i letos přineslo dávku sportovního nadšení a soutěžního ducha. Olympijský víceboj s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Tato událost představovala šanci pro žáky ukázat své sportovní dovednosti a schopnosti v pěti různých disciplínách. Kombinace atletických, koordinačních a silových schopností je zapotřebí i v dalších postupových kolech, kterých se zúčastní nejlepší žáci daných ročníků.

Školní kolo Olympijského víceboje nejen povzbudilo zájem o sport a aktivní životní styl, ale také podtrhlo důležitost fair play a dodržování pravidel. Všichni žáci se účastnili s nadšením a předvedli výborné výkony.

S pomocí při organizaci a průběhu Školního kola Olympijského víceboje pomáhali žáci vyšších ročníků. Nejenže to usnadnilo průběh celé akce, ale také posílilo pouto mezi žáky napříč různými ročníky. Tato spolupráce mezi staršími a mladšími žáky představuje důležitý krok k vytvoření prostředí, které podporuje vzájemnou pomoc, respekt a přátelství napříč věkovými skupinami.

Budeme se těšit na další výkony v postupových kolech.

Za tým vyučujících TV Kateřina Wollnerová