Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Program Canisterapie na naší škole | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Program Canisterapie na naší škole

Alena Merhautová 01.06.2023

Poznej svého psa

V posledním květnovém týdnu navštívila naši školu lektorka z Centra pro výcvik psů Alfa. Kromě canisterapie se centrum zaměřuje i na vzdělávání dětí a nabízí programy s různým zaměřením (dle věku). Žáci druhého stupně se v programu „Poznej svého psa“ blíže seznámili s důležitými aspekty chovu psů, jako je např. důležitost zodpovědného přístupu k výběru štěněte i při vlastním chovu a výcviku. Důležitou součástí byly praktické ukázky - jak předcházet úrazům, bránit se případnému útoku psa či jak ochránit vlastního psa před útokem agresora. V průběhu celého programu mohli žáci sledovat, jak neúnavní jsou speciálně vycvičení belgičtí ovčáci, a v závěru programu se o tom mohli sami při hře přesvědčit. Velkou oblibu si získal i 11letý canisterapeutický pes Béda. 

Podobný program čeká i na žáky prvního stupně a jistě i jim přinese mnoho zážitků.

Ivana Ladmanová, třídní učitelka 8.A

Powered by Froala Editor