Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Pokračujeme v úspěšných BBC Lessons | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Pokračujeme v úspěšných BBC Lessons

Alena Merhautová 21.02.2022

Sport nás baví – dokonce i v angličtině

Na začátku února jsme pokračovali v hodinách LIVE CLASSES, které nabízí nakladatelství Pearson ve spolupráci s BBC. Skupina žáků z 8. B se zúčastnila hodiny na téma sport.

Elisabeth Beer, učitelka z Margate, malebného městečka v jihovýchodní Anglii, měla velmi pestrou sestavu žáků: kromě ZŠ Mládí z Prahy se online hodiny účastnili žáci z Nových Zámků na Slovensku, dvou škol z Polska, jedné školy z Ukrajiny, Itálie a Bangladéše, a také dva malí žáčci z Hongkongu.

Během 60 minut jsme viděli několik krátkých videí, odpovídali živě na otázky naší „nové“ anglické učitelky a procvičili si rozhovory ve skupinkách. Nakonec jsme měli možnost klást otázky našim vrstevníkům z Polska, kteří nám vyprávěli o fotbale a úspěšných polských fotbalistech. My jsme se jim zase pochlubili našimi světovými hokejisty. Škoda jen, že Polákům nefungovala kamera, a tak jsme se s nimi mohli sdílet jen prostřednictvím mikrofonu.

Rozhodli jsme se, že natočíme video o hokeji v České republice. Chystáme se natáčet na zimním stadionu, kde se pokusíme o několik hokejových akcí. Držte nám palce, aby se nám video povedlo a aby se naši vrstevníci z ostatních zemí dozvěděli něco nového o naší zemi.

PhDr. Doubravka Matulová, vyučující Aj


Videa jsme zdárně natočili na Zimním stadionu Bronzová 18.2.2022 - několik ukázak alespoň fotograficky...

Powered by Froala Editor