Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Pohyblivé obrázky aneb o filmové hudbě | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Pohyblivé obrázky aneb o filmové hudbě

Alena Merhautová 21.02.2022

Dne 27. ledna 2022 se žáci devátých tříd zúčastnili komentovaného koncertu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK v kostele sv. Šimona a Judy.

Koncert komentoval dirigent Jan Kučera spolu s hercem a klavíristou Ondřejem Brouskem. Během přibližně hodinového programu jsme měli možnost poodhalit tajemství tvorby filmové hudby či zhlédnout ukázky z filmů za doprovodu živého orchestru. Slyšeli jsme melodie z filmu Harry Potter, Pyšná princezna a Piráti z Karibiku.

Další zajímavou částí programu bylo porovnání toho, jak zní melodie z posledně zmíněného filmu v podání vždy jen některé z nástrojových skupin symfonického orchestru, a také předvedení různých variací na jedno téma.

Z koncertu jsme všichni odcházeli nadšení. 

Bc. Adéla Pretschner, učitelka 2. stupně