Plavecký kurz 5. tříd dokončen

Norbert Tlustý 31.05.2023

Žáci pátých tříd dokončili v květnu povinný plavecký výcvik. Ve čtvrté třídě navštěvovali lekce plavání v bazénu v Nových Butovicích a na dokončení se vypravili do Sportcentra Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Plavecký výcvik byl z důvodu covidových opatření o rok zpožděný.

Dlouho odkládanou školu v přírodě s plaveckým výcvikem jsme si  opravdu užili.
V objektu Sportcentra Brandýs nad Labem žáci prošli plaveckým výcvikem na velmi dobré profesionální úrovni.
Zábavnou formou se pod vedením báječných instruktorů před každou hodinou plavání tancem rozcvičili, učili se potápět, skákali šipku, zdokonalili se v plaveckých stylech a ještě si stihli užít volné zábavy ve vodě. V zámecké zahradě se dokonce seznámili se zásadami první pomoci.
I přes náročný program nám zbyl čas na hry a krmení kačenek u nádherného Labe, večerní společenské hry a tvoření a dokonce i na společné čtení před spaním.
Domů jsme odjížděli unavení, ale spokojení.