Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Noví přátelé v Gymnáziu Fridricha Schillera v saské Pirně | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Noví přátelé v Gymnáziu Fridricha Schillera v saské Pirně

Alena Merhautová 20.12.2022

Třetí adventní týden se uskutečnila jednodenní exkurze žáků osmých a devátých tříd do německo-českého Gymnázia F. Schillera v Pirně (SRN). Cílem bylo navázání kontaktů a společné aktivity s českými i německými vrstevníky našich žáků. Tuto unikátní zkušenost popisují nejen následující fotografie, ale i krátké popisy přímých účastníků z 9.B a 8.B:

"Výlet do Pirny se mi moc líbil. Nejvíce mě zaujala hodina, kde jsem mohla vidět, jak se tam žáci učí a jak už umí i trochu česky. Moc se mi líbily hry, které jsme s nimi mohli hrát. Také bylo hezké, jak se tam o nás starali a jak nás příjemné studentky provedly po škole. Byl to nezapomenutelný zážitek."

Nováková Nicola, 8.B

"Moc se mi líbilo přivítání od studentů gymnázia-  ty čokolády, dopisy a hlavně ten klavír byl moc super. Všechno měli naplánované do poslední chvilky naší návštěvy, což velmi oceňuji, protože jsme se nenudili, a všechno, co připravili, bylo zajimavé. Pečení francouzských sušenek patří asi mezi nejoblíbenější zážitek, který jsme tam "dělali". Taky se mi líbilo, jak je ta škola moderní a že může všem studentům nabízet hodně možností -  park, stojánky na kola, odpočívací místnost, sprchy a další. Všichni se o nás starali jak o VIP hosty což bylo velké plus. Taky mě ale zaujalo hodně věci, například že český student v této škole nic platit nemusí, protože mu půlku platí Německo a další půlku Česko. Anebo že každý den jejich první dvě vyučovací hodiny trvají 90 minut . Tento výlet byl moc fajn. Doufám že se tam podívám i příští rok."

Sojáková Sofie, 8.B

 "Tento výlet se mi moc líbil, protože cesta vlakem byla zábavná a pohodlná, škola obrovská a nádherná. Pan ředitel místní školy byl milý a měl hezký proslov. V hodině se mi líbilo, i když jsem německy moc nemluvil. Oběd byl výtečný, ale už bych si příště nebral bílou mikinu:-) Prohlídka byla hezká a překvapila mě obří tělocvična. Všichni tam byli milí a já si to náramně užil. Děkuji moc za tento zážitek."

Starý Pavel, 9.B

 "Výlet se mi velice líbil a považuji ho za užitečný. Město na mě působilo velice hezky. Májí zde krásné gymnázium, které jsme navštívili. Škola je obrovská a moderní a to se mi velice líbilo. Při exkurzi po gymnáziu mě zaujala hlavně novější část budovy, která byla velice moderní. Žáci zde na škole mají možnost se o přestávkách jít projít ven do školního parku. Velká zkušenost pro nás byla, když jsme se mohli podívat do hodiny českého jazyka. Bylo velice zajímavé vidět, jak se němečtí studenti učí český jazyk. Procvičili jsme si němčinu a oni zase češtinu. Viděli jsme jejich halu na tělocvik, která byla také velice moderní. Před tím než jsme odjeli, jsme se mohli podívat na internát pro studenty. V ten den měli něco jako jarmark, takže jsme mohli zkusit spoustu zajímavých aktivit. Jsem rád za tuto zkušenost."

Pejšek Štěpán, 9.B

"Ve škole nás velmi vřele přivítali, uvařili nám teplý čaj a studenti nám zahráli na klavír. Zúčastnili jsme se výuky češtiny. Líbilo se mi, že mi jsme měli možnost s nimi mluvit německy a oni s námi česky. Prohlédli jsme si školu a tělocvičnu. Po výborném obědě ve školní jídelně nás studenti vzali na internát a ukázali nám, jak vypadají jejich pokoje. Poté jsme šli do Schiller Café, kde nám nabídli svačinu. Měli jsme také možnost upéct si výborné vánoční cukroví. Po rozloučení jsme se vydali vlakem do Prahy."

 Jergl Vojtěch, 9.B 

"Byl to zajímavý zážitek vidět studenty učit se češtinu jako cizí jazyk. Měli jsme příležitost vidět hodinu češtiny německých žáků 7. třídy a zahrát si s nimi hry. Připravili jsme pro naše hostitele prezentaci o českých Vánocích a zazpívali jsme jim jednu naši koledu. Celkově jsem vděčná za to, že se vše povedlo naplánovat a že se výlet vydařil."

Hasík Sofia Elizabeth, 9.BPowered by Froala Editor