Neobvyklá hodina angličtiny v rámci distanční výuky

Alena Merhautová 18.11.2020

Nakladatelství Pearson ve spolupráci s BBC pořádá již několik let online hodiny angličtiny pro žáky z celého světa. Prostřednictvím internetu, kamery a mikrofonu se tak žáci mohou zúčastnit hodiny s rodilým mluvčím a mnoha svými vrstevníky z jiných zemí. V době distanční výuky, kdy žáci nemohou být se svým učitelem ve třídě, přišli organizátoři tohoto zajímavého projektu s nabídkou webinářů, kdy je každý účastník propojen s ostatními prostřednictvím vlastní obrazovky z pohodlí svého domova.

Žáci 8. A na takové hodině byli dne 18. listopadu. Téma hodiny byl sport. Elizabeth Beer promítla žákům dvě videa, kde se žáci mohli seznámit se sporty v Jezerní oblasti na severozápadě Anglie a s bizarním sportem válení sýrů z kopce v Gloucesteru. Všichni účastníci pak vytvořili společný Padlet (virtuální nástěnku) se svými oblíbenými sporty.

Nyní všechny týmy čeká další úkol – seznámit ostatní se sportem, který je oblíbený v jejich zemi. Náš tým si zvolil lední hokej a moc se těšíme na společnou práci. Jsme zvědaví, jaké sporty nám představí týmy z Izraele, dvou polských měst, Slovenska a Českého Krnova.