Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Lyžařský kurz 7. ročníku | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Lyžařský kurz 7. ročníku

Alena Merhautová 01.04.2022

Lyžařský kurz 7. ročníku proběhl na svazích Pece pod Sněžkou! Ze celého 7. ročníku se kurzu účastnilo 50 žáků, což je naprostá většina z obou 7. tříd.

Kurz byl zahájen v neděli 27.3., kdy jsme odpoledne po příjezdu do Pece vystoupali k horské chatě Lucký, kde jsme ubytováni. Ihned po vybalení lyží a lyžařského oblečení byli žáci rozřazeni do 5 družstev, ve kterých probíhá už od pondělí lyžařský výcvik. Jelikož nám počasí připravilo slunečné první dny, využili jsme pondělní odpoledne k prodlouženému výcviku na běžeckých lyžích.  

Ukázalo se, že žáci 7. ročníku jsou sportovně velice zdatní, a tak i ti "opravdoví" začátečníci už po 1. dni stráveném na lyžích zdárně začali sjíždět sjezdovku a i ostatní se začali ve svých dovednostech zdokonalovat. Výběh na běžeckých lyžích byl fyzicky poměrně náročný a přesto všichni obstáli na výbornou! Toto hodnocení také všichni za svůj výkon dostali za 1.den z tělesné výchovy od svých vyučujících Tv.

 Kromě tradičních přednášek z lyžařské teorie se žáci ve večerním programu bavili společnými společenskými hrami, soutěží "LVK hledá talent", noční bojovou hrou a také oblíbeným diskotékovým rejem:-)

Předposlední den kurzu proběhly na čerstvě napadanám sněhu tradiční závody v obřím slalomu a byl tu poslední večer, kdy si všichni zaslouženě odnesli sladké odměny a diplomy za umístění v mnohých, a to nejen sportovních disciplínách...

Za kolektiv všech instruktorů, vyučujících TV 

Kateřina Wollnerová, vedoucí LVKPowered by Froala Editor