Lenka and the Tea Witch

Norbert Tlustý 08.11.2023

Lenka and the Tea Witch

Pohádku v angličtině o velmi zlé čarodějnici, která chce zabít milou a krásnou Lenku zahrál ve své one-man-show Schelie Nielsen alias Dr. Klutz, australský herec, žijící v Čechách. Čarodějnice svým létajícím koštětem vyzývá žáky, aby přišli do jejího domu ve strašidelném lese. Jakmile je čarodějnice uvnitř, uvaří si kouzelný nápoj na ohni ve velkém hrnci. Lenka miluje čaj a sladká vůně Lenku svádí k jeho pití. Jakmile usne, kouzlo začne působit a Lenku změní v myš. Čarodějnice má černou kočku, která sežere myš a Lenka zemře. Myška Lenka ale naštěstí potká hodného a chytrého čaroděje, který myšičce Lence daruje kouzelnou fazolku. Fazole změní myš zpět na Lenku a čarodějnice zemře.

Žáci si při představení zopakovali anglické fráze, naučili se nová slovíčka, a hlavně se přesvědčili, že rozumí.

Z hlediska jazyka se pořad se zaměřil na přítomný čas prostý a přítomný průběhový, použití sloves a novou slovní zásobu.