Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Jednodenní výjezd žáků 2. stupně do města Dresden | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Jednodenní výjezd žáků 2. stupně do města Dresden

Alena Merhautová 13.06.2022

Ve čtvrtek 9.6. vyrazili žáci osmých a devátých ročníků na poznávací výlet do saských Drážďan. Tím jsme tak po několikaleté odmlce, způsobené distanční výukou, obnovili tradici zájezdů do německy mluvících zemí. 

Žáci tak měli možnost nejen procvičit si aktivně německý jazyk, ale především se seznámit s krásami jednoho z významných německých měst, nacházejícího se jen kousek od našich hranic. Ačkoliv nám počasí tolik nepřálo, viděli jsme spoustu krásných památek, v čele s galerií starých mistrů ve Zwingeru, dále několik významných drážďanských kostelů (jako je Frauenkirche či Kreuzkirche) nebo slavnou Semperoper. Nechyběla ani zastávka na slavné nákupní třídě "Prager Straße", kde jsme měli možnost nakoupit si suvenýry, ale i občerstvit se místními specialitami.

Za celý tým NJ jsme rádi, že se výlet vydařil a že se žákům v Drážďanech líbilo. Rádi bychom proto v následujících letech pořádali obdobné výlety na krásná místa v zemích našich německy mluvících sousedů.

Bc. Dominik Polách, vyučující Nj

 

Powered by Froala Editor