Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Jazykový pobyt ve Velké Británii | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Jazykový pobyt ve Velké Británii

Norbert Tlustý 21.05.2022

Na cestu do Velké Británie se vydali žáci s pedagogickým doprovodem po covidové pauze. Jazykový pobyt v Yorku navazuje na dlouhodobou tradici výjezdů žáků do Velké Británie, při kterém nejen poznají život na britských ostrovech zblízka, ale vyzkouší si své jazykové schopnosti a dovednosti naživo v hostitelských rodinách, při jazykovém kurzu i na výletech do okolí. Tentokrát se jazykový pobyt koná v hrabství Yorkshire, s ubytováním v historickém městě York.

Po nočním přejezdu trajektem se v 7:45 britského času naše skupina žáků 7.-9.r. vylodila v Kingston upon Hull v UK a směřuje autobusem  do Flamborough Head k bílým křídovým útesům.

Společně ve Scarborough:

Druhý den v Anglii žáci zahájili výuku v jazykové škole ve čtyřech skupinách, kde strávili 4 vyučovací hodiny s přestávkou na svačinu a oběd. Pak se celá výprava přesunula do Muzea Královského vojenského letectva (Yorkshire Air Museum), kde strávili čas prohlídkou jedinečných exponátů vojenských letadel i celého zázemí bývalého letiště RAF. Odpoledne pak završili procházkou po hradbách bývalého opevnění historického města York s prohlídkou uličky tzv. Masných krámů (The Shambeles) a okolí největší katedrály svého druhu v severní Evropě York Minster. Jsme velmi rádi, ze průvodci i učitelé z UK, se kterými naši žáci hovořili, byli velmi potěšeni slušným chováním a vysokou úrovní angličtiny našich žáků.

Yorkshire Air Museum

Pouliční produkce - ABBA The Dancing Queen

Další den strávili žáci po dopolední výuce na malebném nádraží v Gotlandu, které posloužilo též filmařům jako kulisa nádraží v Bradavicich ve filmu Harry Potter. Poté jsme jeli do Whitby, bývalé velrybářské vesničky, kde žil James Cook, proslulý námořní objevitel a navigátor. Zde žáci zdolali 199 schodů k ruinám bývalého opatství odkud se nabízel dechberoucí pohled na celé městečko a záliv. 

Ve čtvrtek čeká účastníky zájezdu návštěva památky UNESCO, rozlehlého areálů bývalého cisterciáckého kláštera Fountain Abbey. Doufáme, ze nádherné počasí nám bude stále nakloněno. Všichni zdravíme domů.

Proběhlo předání certifikátu o absolvování jazykové výuky a dnešní den žáci stráví v yorském Railway Museu a Jorvik centru.

Svůj poslední den v Anglii strávili žáci po rozloučení s rodinami v národním parku Malham Cove a po zhlednutí nádherné scenérie kolem, se celá výprava vydala k malebné památce Bolton Abbey, kde všichni ochutnali Cream tea v místní čajovně. Jedná se o tradiční anglickou odpolední svačinku sestávající z tradičního malého skotského pečiva (Scones) s džemem a clotted cream, neboli sráženou smetanou. 

Nyní jsou už všichni na cestě na trajekt.

Powered by Froala Editor