Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Interaktivní program o pomoci osobám se zrakovým postižením | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Interaktivní program o pomoci osobám se zrakovým postižením

Alena Merhautová 01.06.2023

Sedmáci na besedě s workshopem v MK Stodůlky

Poslední květnový den se celkem tři skupiny tříd 7. A a 7. B vydaly do blízké pobočky MK ve Stodůlkách, kde pro ně pracovnice knihovny spolu s dobrovolníky Klubu přátel červenobílé hole uspořádaly 3 hodinové besedy s workshopem.

Děti získaly informace, jak komunikují lidé s hluchoslepotou, jaké pomůcky lidé s nějakým postižením používají v běžném životě, jak se nevidomí, či téměř nevidomí pohybují za pomoci červenobílé hole apod. Děti si samy zkusily pohybovat se s klapkami na očích a s použitím slepecké hole. Všichni tak získali potřebné povědomí o tom, jak nabídnout pomoc postiženým osobám a co život zrakově postižených obnáší.

Iveta Pichlová, třídní učitelka 7.B
Powered by Froala Editor