Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Francouzsky s rodilými mluvčími | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Francouzsky s rodilými mluvčími

Alena Merhautová 12.01.2022

Francouzština v akci

V době, která jakýmkoliv mimoškolním kontaktům spíš nepřeje, se podařilo na ZŠ Mládí přivítat v hodinách francouzštiny v 8. a 9. ročníku na jedno školní dopoledne dvojici studentek z Université d´Angers. Tato možnost vznikla díky spolupráci s Univerzitou Karlovou, kde obě slečny studují v rámci programu Erasmus+.

Julie a Camille strávily dvě vyučovací hodiny se skupinami francouzštinářů vzájemným představováním a milou konverzací. Naši žáci tak měli možnost si ověřit své dovednosti, zeptat se na život ve Francii, stejně tak ale mohli povyprávět i o českých reáliích. Příležitosti dosyta využily obě strany. Za tuto možnost jsme rádi a doufáme, že se k nám budou francouzští stážisté opět v blízké budoucnosti vracet častěji. 

Mgr. Tomáš Klinka Ph.D., vyučující Fj

 

 


Powered by Froala Editor