Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Evropský den jazyků 2021 | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Evropský den jazyků 2021

Norbert Tlustý 29.09.2021

Evropský den jazyků a s ním spojený projektový den jsou na naší škole tradicí již přes deset let. Tentokrát jsme naši oslavu jazyků Evropy (která má v roce 2021 v celoevropském měřítku již dvacáté výročí) pojali jako malé překvapení – pro žáky i většinu učitelského sboru. Více se dozvíte 29. 9. po třetí vyučovací hodině – ve škole i na této stránce.
Informace k historii Evropského dne jazyků i mnoho zajímavých materiálů o jazycích, kterými mluví naši evropští sousedé, se můžete dozvědět zde.

Ve středu 29. 9. proběhla první část oslav Evropského dne jazyků.

Nejprve jsme odhalili letošní téma projektu: „Slova vydají za tisíce obrazů“. Žáci si pak pomocí cizojazyčného kvízu dozvěděli „své“ slovo, se kterým budou pracovat další měsíc. Cílem každé třídy bude vymyslet a zrealizovat „obraz“, který může mít až 3x4 metry. Obrazy vystavíme na školním hřišti a vytvoříme tak obrazový slovník naší tvořivosti. To ale až koncem měsíce října. 

Slova, která budou naše třídy inspirovat, jsou: rodina, příroda, radost, světlo, voda, cestování, dobrodružství, kamarádství, les, člověk, finance, vesmír, minulost, spravedlnost, věda, čas země. Moc se těšíme na koláž ve 3D.

Powered by Froala Editor