ERASMUS+ se španělskými hosty

Norbert Tlustý 26.04.2024

Poprvé od covidové pauzy mohla naše škola, ZŠ Mládí, týden hostit skupinu ze zahraniční školy. Osm španělských žáků spolu se dvěma učiteli z Alcalá de Henares blízko Madridu se k nám vydalo se stejným cílem, s jakým jsem my cestovali do Španělska na podzim – rozvíjet své občanské dovednosti.

Během týdne plného aktivit, jehož zastřešujícím tématem bylo „Jak může jedinec změnit svět“ pracovali žáci v angličtině na několika projektech, zúčastnili se workshopů vedených našimi učiteli a navštívili mimo jiné i Parlament ČR a Terezín.

Během 5 nabitých dnů si žáci ujasnili, jak a proč jde měnit svět k lepšímu (politikou, uměním, školou, zájmem o své okolí...), ale mohli vidět i to, jak to dopadá, pokud se někdo rozhodne jej měnit druhým směrem.

Celkové hodnocení týdne od samotných žáků, učitelů, ale i rodin, které španělské děti hostily, je veskrze pozitivní. Těšíme se na další skupinu, tentokrát z Francie, a děkujeme všem, kdo k úspěšnému setkání pomohli.

Mgr. Tomáš Klinka, PhD. - učitel francouzštiny a koordinátor mezinárodního programu