Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Den dětí - 2. stupeň | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Den dětí - 2. stupeň

Norbert Tlustý 10.06.2024

V letošním roce připadl Den dětí na sobotu, a tak aby žákům i ve škole tento výjimečný den „neutekl“, zorganizovali jsme pro žáky druhého stupně soutěžní den už v pátek 31. května. Děti byly rozděleny náhodně napříč třídami a vytvořily tak 12 skupin. V průběhu dopoledne jednotlivé skupiny navštívily celkem dvanáct rozmanitých soutěžních stanovišť, kde si každý mohl přijít na své. Některá stanoviště byla více sportovní, jako například překážková dráha, některá více kreativní, jako skládání origami či stavba věže. Bystré hlavičky naopak mohly zazářit v kvízu a poznávačce nebo využít svoje paměťové schopnosti v zapamatování si co nejvíce vystavených předmětů. Milovníky počítačových her naopak mohla potěšit závodní hra s auty v učebně informatiky s cílem zajet co nejlepší čas.

Úkolem bylo získat na jednotlivých aktivitách pro svůj tým co nejvíce bodů, které byly zapisovány do soutěžní karty. Kolem poledne byla soutěž u konce a než se děti vrátily z oběda ve školní jídelně, proběhlo sčítání bodů. Den byl zakončen slavnostním vyhlášením pořadí družstev v tělocvičně, odkud si každý odnesl alespoň drobnou sladkou odměnu.

Věříme, že si všichni tento den užili a procvičování znalostí a dovedností touto hravou formou bylo vítanou změnou namísto standardní výuky.

Mgr. Michael Štěpánek

Powered by Froala Editor