Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Čína za velkou zdí v KD Mlejn | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Čína za velkou zdí v KD Mlejn

Alena Merhautová 06.01.2023

Čína - říše za Velkou zdí

Tapeta na plochu, Čína - říše za Velkou zdíTapeta na plochu, Čína - říše za Velkou zdí

V předvánočním čase se žáci druhého stupně naší školy vydali za poznáním na představení z projektu Svět kolem nás. V poutavém pořadu jsme se seznámili s nejlidnatější a rozlohou čtvrtou největší zemí světa, Čínou.

Poznávání země jsme zahájili průřezem historie i základních geografických informací, viděli jsme úchvatná přírodní místa – poušť Gobi, Himaláje, vápencové homole v okolí říčky Li, potěšili jsme se pohledem na pandy v jejich přirozeném prostředí či na políčka s rýží. Dozvěděli jsme se o největším vodním díle - elektrárně Tři soutěsky i dalších důsledcích lidské činnosti.

Čína je zemí velmi kulturně bohatou, země, která vynalezla hedvábí a papír, slavná svou Velkou zdí, Zakázaným městem či Terakotovou armádou, s velkými rozdíly života na venkově i ve velkoměstě. Poznali jsme také odlišný život národnostních menšin v západní části země – v Tibetu, Sečuánu i život Ujgurů, který provázejí represe, kamery, armádní dohled a policejní checkpointy.

Pořad byl velmi zajímavý a my se těšíme na další pokračování v jiné zemi.

Krátké video k pořadu: https://vimeo.com/312293053

Mgr. Hana Hájková, vyučující zeměpisu

  

Powered by Froala Editor