Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Beseda prvňáčků se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Beseda prvňáčků se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou

Norbert Tlustý 14.06.2024

V pátek 14. června se naši prvňáčci setkali se známou autorkou dětských knih Zuzanou Pospíšilovou. Beseda, která proběhla v prostorách Městské knihovny ve Stodůlkách, přinesla dětem nejen spoustu zábavy, ale i nové poznatky o tom, jak vznikají jejich oblíbené knížky.

Beseda začala krátkým představením spisovatelky, která dětem vyprávěla o své práci i o tom, jak se dostala k psaní knih pro děti. Zuzana Pospíšilová má na svém kontě již 289 knih, které jsou oblíbené mezi malými čtenáři po celé České republice.  Jak sama prozradila, je spisovatelkou rekordmankou.

Po úvodním slově následovala interaktivní část, kde děti skládaly slova z písmen a měly možnost klást spisovatelce otázky. Prvňáčci byli velmi zvídaví a ptali se na všechno možné – od inspirace pro psaní až po oblíbené postavy z jejích knih. Zuzana Pospíšilová trpělivě odpovídala na všechny dotazy a děti tak získaly mnoho zajímavých informací.

Součástí besedy bylo i čtení z různých z jejích knih. Děti s nadšením poslouchaly příběhy a zapojovaly se do diskuse.  Tento moment bude jistě pro mnohé z nich inspirací k tomu, aby se samy pokusily napsat svůj vlastní příběh.

Na závěr besedy proběhla autogramiáda, při které si děti nechaly podepsat knihu Kouzelné brýle, kterou dostaly jako odměnu při pasování na čtenáře a je určena pouze prvňáčkům zapojeným do projektu.  

Setkání se Zuzanou Pospíšilovou bylo velmi mil, hravé i poučné.  Ukázala jim, jak důležitá je fantazie a kreativita.

"Bylo to krásné setkání. Moc mě potěšilo, jak jsou děti nadšené a jak rády čtou. Doufám, že je mé knihy budou dál bavit," uvedla Zuzana Pospíšilová na závěr besedy.

Zuzana Zemanová

Powered by Froala Editor