Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Advent s Mládím v Domově třetího věku | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Advent s Mládím v Domově třetího věku

Alena Merhautová 16.12.2022

                                                                                      

Naše škola se dohodla s vedením a pracovníky Domu třetího věku Zity Kabátové na Praze 13, že v adventním čase společně potěšíme tamní obyvatele. 

A tak se první adventní pondělí do nedalekého domova vydala část třídy 7. B, aby jim adventním čtením zpříjemnila dopoledne. Žáci a žákyně se vžili do svých rolí a s důvěryhodností předčítali úvodní část vánočního díla od Charlese Dickense:  Vánoční koledy (v originále Christmas Carol).  Naši žáci byli po zásluze odměněni aplausem. Jako bonus si všichni zazpívali několik vánočních koled, naši žáci zapěli dokonce i sloku anglicky. 

Na závěr si rozdílné generace povyprávěly o svých vánočních zvycích a zážitcích. Loučení bylo dojemné. Děti předaly našim seniorům bonboniéry, které samy přinesly, od vedení domova také dostaly vánoční sladkost. Nechyběla upřímná, laskavá a dechberoucí vřelá objetí.      

Mezigenerační setkávání je pro všechny zúčastněné zážitkem a obohacením, a tak jsme se dohodli na pokračování návštěv seniorů a naši žáci i z ostatních tříd chystají pro obyvatele Domova překvapení pod stromeček😊

Iveta Pichlová, třídní učitelka 7. B


Powered by Froala Editor