Webinář angličtiny pro 262 žáků z 10 škol

Norbert Tlustý 07.12.2020

Podzim s druhou vlnou epidemie covid-19 znemožnil žákům mnoha zemí účastnit se projektu „Live Classes“ z dílny nakladatelství Pearson a BBC. Proto vznikl nápad uspořádat „Big Live Classes“ – webináře, které umožní virtuální setkání žáků a jejich anglického učitele z pohodlí domova. Tento projekt zvítězil v kategorii Innovation in Learner Resources (inovativní přístupy ke zdrojům učení) a získal cenu Britské rady British Council’s ELTons, která je udělována nejoriginálnějším kurzům, publikacím, projektům, aplikacím a platformám podporujícím výuku angličtiny. V listopadu si webinář vyzkoušeli žáci VIII. A. Na začátku prosince se do projektu zapojili žáci IX. A. Jejich učitel Harry Waters byl v té chvíli ve španělské Seville. Během 10 minut se k němu připojilo 262 žáků z 10 zemí: Turecka, Slovenska, Brazílie, Pákistánu, Itálie, Polska, České republiky, Maďarska, Španělska a Srbska.

Začala hodina angličtiny o nejrůznějších způsobech, jak trávit prázdniny. Účastníci webináře stihli zhlédnout tři videa, odpovídat na otázky učitele, naučit se minimálně 10 nových slovíček, vytvořit společný Padlet a zahrnout svého učitele desítkami otázek, na které Harry Waters stíhal odpovídat.

I po této hodině angličtiny čeká žáky úkol – mají připravit video propagující zážitkovou dovolenou v jejich zemích. V hodinách konverzace tedy čeká naše deváťáky zajímavý úkol. Výsledné video pak představí ostatním žákům a učitelům a budou mít příležitost dozvědět se něco nového o zajímavých sportech v jiných zemích.