Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Czech Nature Photo a ZŠ Mládí | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Czech Nature Photo a ZŠ Mládí

Norbert Tlustý 25.06.2024

Vzájemnou spolupráci Základní školy Mládí a organizace Czech Photo Centre už lze označit za dlouhodobou a velmi úspěšnou. Díky této spolupráci se nám v závěru školního roku naskytla příležitost zúčastnit se komentované prohlídky výstavy Czech Nature Photo, což je prestižní soutěž, která každoročně představuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené fotografy z České republiky a Slovenska. A tak jsme se 21. června 2024 vydali do galerie Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde výstava probíhala. Organizátoři pro nás připravili jako průvodce v tuzemsku i zahraničí oceňovaného fotografa divoké přírody Igora Mikulu. Své role se zhostil opravdu skvěle, celoživotní zájem o přírodu a její fotografování v nejrůznějších částech světa z něj doslova čišel a prakticky okamžitě jej dokázal přenést na přítomné účastníky. Spontánně a uvolněně, přesto však odborně správně, vyprávěl o jednotlivých fotografiích na výstavě, o svých vlastních cestách za fotografováním divoké přírody a vše prokládal někdy opravdu detailními zajímavosti ze světa zvířat a rostlin. Žáci si mohli okamžitě ptát prakticky na cokoli je právě napadlo, čehož hojně využívali. Dozvěděli se tak také mnoho o tom, jaké jsou začátky fotografování, sdělovali i vlastní fotografické zážitky. Protože v naší škole i v závěru školního roku probíhá mnoho předem naplánovaných aktivit, mohla si skupina žáků na tuto výstavu jen „odskočit“ mezi jinými aktivitami. Jednalo se o skupinu žáků, kteří se tento rok zúčastnili biologické olympiády, k tématu výstavy měli tedy blízko, a její návštěva pro ně byla jakousi odměnou a poděkováním. Poděkovat chceme i realizačnímu týmu z Czech Photo Centre, který nás s touto nabídkou opět oslovil a vše perfektně připravil. Navíc díky podpoře Ministersva kultury a MHMP a byl celý program pro naše žáky zdarma. Děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěšných fotografických akcí.

Jaroslav Vodička, ředitel ZŠ Mládí

Powered by Froala Editor