Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Třetí třídy ve škole v přírodě | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Třetí třídy ve škole v přírodě

Norbert Tlustý 14.05.2024

Zdravíme z Harrachova. První den se třetí třídy vydaly objevovat krásnou krajinu Krkonoš. Cesta k Mumlavskému vodopádu vedla přes Liščí stezku se zajímavými úkoly. Z vodopádu byli všichni nadšeni. Na zpáteční cestě si zahráli hru s detektivní zápletkou. Večerní hry vyzkoušely spolupráci a koordinaci.
V úterý dopoledne absolvovali žáci exkurzi do místní sklárny. Bylo zajímavé sledovat pracovní postup při výrobě a souhru zdejších sklářů. Expozice v Muzeu skla doplnila celou prohlídku. Odpolední program pokračoval  v lese při přírodovědných kvízech, stavění domečků a sběru dříví na večerní táborák, který zakončil den.

Středa a čtvrtek v Harrachově

Ve středu dopoledne jsme vyrazili do zábavního parku a na minigolf, odpoledne na bobovou dráhu. Někteří z nás se i trošku báli, ale nakonec jsme si to všichni moc užili. Za statečnost jsme si zasloužili zmrzlinu.

I čtvrteční den byl plný zážitků a zajímavých aktivit. Dopoledne jsme se v lese učili o rostlinách v rámci detektivní hry. Po sváče nás čekala dobrodružná cesta - jeden měl zavázané oči a druhý ho vedl lesní cestou podél potoka. Už víme, jak důležité je vnímat své okolí všemi smysly, ne jen zrakem, a jak je skvělé mít dobrého kamaráda.

Báječný den pokračoval i odpoledne – to bylo plné sportovních aktivit dle našeho výběru.

Večerní zhodnocení celé školy v přírodě jsme společně sepsali na obří archy, které budou zdobit naše třídy a připomínat nám další skvěle strávenou školu v přírodě – tentokrát v Harrachově.

Byl to den plný poznání, zábavy a relaxace. Zítra dopoledne zabalíme a těšíme se domů.

Mgr. Monika Mayerhoferová


Powered by Froala Editor