Staň se spisovatelem na Mládí

Norbert Tlustý 19.12.2023

Také v roce 2023 se naše škola zapojila do literární soutěže Staň se spisovatelem, jejímž pořadatelem je Městská část Praha 13 a spolupořadatelem Městská knihovna v Praze.

Pět našich účastníků se na jaře aktivně zapojilo do tvůrčí činnosti a svými příspěvky potěšili nejen své spolužáky, ale také pedagogy a celou naši školu, kterou reprezentovali.

Na konci listopadu proběhlo vyhlášení výsledků. Z došlých prací, kterých bylo bezmála 160, vybrala odborná porota ty nejzajímavější, bez ohledu na věkové kategorie a literární žánr.

Rádi gratulujeme žákyni Anně Reinthalerové ze třídy 6. B (dříve 5. B), která byla oceněna spolu s 9 dalšími žáky a žákyněmi Prahy 13. Jejich práce byly zařazeny do aktuálního sborníku.

V pondělí 11. 12. 2023 proběhl v obřadní síni radnice Prahy 13 slavností literární večer, s oficiálním vyhlášením výsledků a autorským čtením prací. Ocenění soutěžící za doprovodu svých rodičů obdrželi výtisky sborníku a dárkové poukázky. Budeme držet palce dalším účastníkům soutěže.

Mgr. Iveta Pichlová, učitelka Čj