Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Evropský den jazyků v VIII.B | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Evropský den jazyků v VIII.B

Norbert Tlustý 05.10.2023

Poslední zářijové úterý zažila třída 8. B dvě hodiny jazyků (Čj a Aj) s aktivitami v rámci oslav Evropského dne jazyků, který připadl na 26. 9.

Žáci se pomocí svých vědomostí, znalostí a také za pomoci mobilních telefonů snažili zjistit, jakými evropskými i světovými jazyky jsou na pracovním listě napsané základní fráze. Těch bylo kolem 40 a téměř všechny se podařilo rozpoznat.

Druhým úkolem bylo, ke 20 autentickým nahrávkám z různých koutů světa přiřadit správný jazyk. To byl trochu oříšek, neboť nahrávky byly i v méně známých jazycích, ale nakonec se podařilo přiřadit nadpoloviční většinu nahrávek. 

Žáci se tak měli možnost seznámit se s grafickou i slyšenou podobou mnoha jazyků.

Iveta Pichlová, třídní učitelka


Powered by Froala Editor