Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Druháci na Letišti Václava Havla | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Druháci na Letišti Václava Havla

Norbert Tlustý 25.09.2023

Ve středu 20. září se žáci 2.A, 2.C se svými učitelkami vydali na exkurzi na největší letiště v České republice – Letiště Václava Havla.  Z terminálu 3 jsme museli projít bezpečnostní kontrolou, abychom se dostali do neveřejné části letiště. Pro některé děti byla již samotná kontrola obrovských zážitkem. Naše exkurze pokračovala zážitkovou jízdou vyhlídkovým autobusem, který nám umožnil dostat se na místa, kam bychom se jinak nedostali. Sledovali jsme, jak probíhá odbavení letadel před startem a po přistání, a mohli jsme pozorovat, jak jsou letadla precizně naváděna na svá parkovací místa. Spoustu zajímavých informací jsme se dozvěděli od zkušené průvodkyně, která byla po celou dobu prohlídky s námi.

Závěrem jsme se dostali i do letištní hasičské stanice. Měli jsme možnost vidět velké hasičské vozy a dozvědět se, jaký mají význam pro bezpečnost letiště. Největší radost děti ale měly, když si samy mohly vyzkoušet hasičské helmy.

Výlet se všem velmi líbil. Bylo to nejen poučné, ale také zábavné.

Radka Pechačová, tř. učitelka 2.A

Powered by Froala Editor