Loutkové divadlo v II. C

Norbert Tlustý 05.03.2021

V týdnu před jarními prázdninami si žáci II. C v rámci projektu „Lidová pohádka“ vyzkoušeli roli loutkoherců.

Když nemohou do divadla, rozhodly se, že si divadlo zahrají sami.

Děti se nejprve rozdělily do menších skupin, vytvořily si scénář k pohádce, určily režiséra, jeho asistenta a mezi sebou si rozdělily jednotlivé role.

Aby bylo s čím hrát, každý žák si musel vyrobit svou vlastní loutku. A tak přišla na řadu rukodělná práce. Děti s nadšením tvořily loutky a zkoušely s nimi hrát svou vlastní pohádku. Každý se těšil na to, jak nám loutku představí a zahraje s ní divadlo.

Všechna představení se povedla. Děti se u toho dobře pobavily, zasmály ale i poučily. Měly radost, že si mohly na vlastí kůži vyzkoušet, jak se hraje loutkové divadlo.