Cambridgeské zkoušky pro mladší žáky

Norbert Tlustý 06.01.2024

Vážení rodiče,

již mnoho let nabízí ZŠ Mládí ve spolupráci s Britskou radou žákům možnost vykonat mezinárodní jazykovou zkoušku z angličtiny. V tomto případě jde o cambridgeské zkoušky pro mladší žáky, tzv. Young Learners Exams (YLE) ve třech úrovních. V minulých letech zkoušky již mnoho žáků absolvovalo s úspěchem a pro většinu z nich byla tato zkušenost i velkou motivací k dalšímu studiu angličtiny.

Zde najdete ČLÁNEK, kde se dozvíte vše potřebné a zde PRIHLASKA. Po přijetí přihlášky Vás budu dále informovat o registraci a úhradě poplatku za zkoušku, který činí 1700,- Kč (sníženo díky účasti školy v programu Advantage). Termín odevzdání přihlášky je 19. leden 2024.

Budete-li mít nějaké dotazy nebo si nebudete jisti, jakou úroveň zkoušky pro své dítě zvolit, můžete se obrátit na příslušného učitele angličtiny. Zkoušky se uskuteční při dostatečném počtu kandidátů ve škole.

Kateřina Zajacová

koordinátor jazykových zkoušek YLE na ZŠ Mládí