Škola v přírodě 2. tříd

Norbert Tlustý 19.04.2024

Škola v přírodě druhých ročníků se v letošním školním roce uskutečnila v krásně lokalitě Šumavy, v obci Nové Hutě. Byla zaměřena na zdravý pobyt žáků v přírodě a upevňování vztahů mezi žáky a mezi žáky a učiteli. Důležitou součástí volnočasového programu pro děti byla celopobytová hra „Jak trpaslíci zachránili království“.

V rámci této etapové hry se děti proměnily v trpaslíky a společně se zapojily do pohádkového dobrodružství, jehož cílem bylo osvobodit princeznu Štěstěnku od zlého černokněžníka Falešmíra. Během svého putování potkávaly další pohádkové postavy, například vodníka, ježibabu, čerta, kterým bylo potřeba pomoci. Dětem se tak otevřel nejen prostor k učení, ale i k tvořivosti, spolupráci a řešení problémů.

Důležitou součástí školy v přírodě je i venkovní prostředí, které poskytuje dětem možnost prozkoumávat, objevovat a učit se v jiných podmínkách. I přes nepřízeň počasí se většina aktivit konala venku, což přinášelo žákům, učitelům i instruktorům nové zážitky a zkušenosti.

Dětem i pedagogům se celý týden moc líbil. Poděkování také patří pořádající agentuře AVA a jejím instruktorům.

Mgr. Radka Pechačová