K "výuce na dálku" (tzv. distanční výuka)

Vážení rodiče, milí žáci,

zdravím vás v situaci, kterou si nikdo z nás nevybral, přesto se týká nás všech. Nejdříve bych rád poděkoval za váš dosavadní rozumný přístup, pochopení i podporu. I my se snažíme o totéž, nejen při „výuce na dálku“.

Krátký komentář ředitele školy k aktuální situaci naleznete dále v článku.

Před týdnem jsme náhle vstoupili do stavu, kdy se musíme vzdělávat bez osobního kontaktu a nevíme, jak dlouho to bude trvat. Od samého začátku jsme se snažili připravit vše tak, aby děti měly jasnou a srozumitelnou práci, udržovaly se v „učební kondici“ a my jsme nepřenášeli ještě další zátěž na rodiče. To byly a jsou hlavní a realistické cíle. Následující dny teprve ukážou, co bude v danou chvíli největší prioritou.

Nicméně již nyní se snažíme vyhodnocovat situaci s učením, je pro nás důležitá zpětná vazba, co je pro vás a vaše děti realizovatelné, lidsky i technicky. Výuku ještě plánujeme upravit podle podmínek a možností tak, abychom v dlouhodobějším horizontu udrželi vůli a motivaci dětí poznávat.

Věřím, že to společně zvládneme. Přeji vám všem především pevné zdraví a hodně sil.

J. Vodička, ředitel školy

(Odkazy na výuku jednotlivých tříd naleznete stále na stejném místě v hlavním článku UZAVŘENÍ ŠKOL)