Národní technické muzeum v rámci přírodovědy 5. ročníku

10.03.2020

Druhý březnový týden se v rámci učiva přírodovědy vypravili žáci V. A do Národního technického muzea v budově na Letné, aby si doplnili své teoretické vědomosti o těžbě nerostných surovin. Během hodinové prohlídky uhelného a rudného dolu prošli s průvodcem půlkilometrovou trasu důlními chodbami – štolami, kde se seznámili s technikou a těžebními postupy v různých historických dobách.

Nejdelší prohlídkou byla expozice muzea, kde je vystaveno kolem 6 tisíc předmětů, tedy necelých 10 procent z jeho sbírkového fondu. Mezi těmi mohli žáci obdivovat mnoho významných předmětů, včetně devíti předmětů zapsaných na seznam národních kulturních památek. Mezi unikátní exponáty patří nejstarší automobil vyrobený u nás NW Präsident, vůz prezidenta T.G Masaryka Tatra 80, slavná Tatra 87 cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, parní lokomotiva, salonní vůz císaře Františka Josefa aj.

Ani tříhodinová návštěva však dětem Národního technického muzea nestačila, shodly se, že by rády zůstaly ještě déle. Ostatní třídy pátého ročníku se mohou na tuto návštěvu jen těšit.