Bruslení na zimním stadionu

10.03.2020

V zimních měsících školního roku vyměnili žáci I. B, IV. A, IV. B, IV. C, V. A, chlapci z 6. tříd a dívky z 9. tříd tělocvičnu školy za kluziště a hodiny tělesné výchovy strávili na zimním stadionu v ulici Bronzová na Lužinách.

Výuka bruslení probíhala zábavnou formou. Začátečníci procvičovali úvodní dovednosti od základního bruslařského postoje, vstávání z ledu, střídání chůze a skluzu, přímou jízdu, kterou nejraději trénovali v podobě her Na babu, Mrazíka či Na rybičky. Všichni společně pak trénovali přímou jízdu, obtížnější slalom a vyjíždění oblouků mezi kužely. Odvážnější zkusili také brždění pluhem, smykem či překládání vpřed. Nejdůležitější je však získat radost, prožitek a zájem o tuto zimní aktivitu.

Příští zimní sezonu se žáci naší školy opět můžou těšit na ledovou plochu.