UZAVŘENÍ ŠKOL (aktualizováno 1.4.2020)

01.04.2020

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (dokument zde) jsou od 11. 3. 2020 do odvolání uzavřeny také základní školy. Žádáme proto rodiče, aby děti do školy neposílali. Kromě výuky jsou zrušeny veškeré aktivity ve škole včetně školní družiny, odpoledních kurzů, kroužků a výjezdů. Pro další informace sledujte naše webové stránky.

K probíranému učivu (tzv. DISTANČNÍ VÝUKA):

1. stupeň: Třídní učitelky v prvním období rozeslali rodičům mailem, co by se děti měly doma učit, opakovat a procvičovat. Další učivo je připraveno v úložišti. V případě dotazů kontaktujte konkrétní vyučující mailem. Úložiště učiva pro jednotlivé třídy ZDE.

2. stupeň: Úložiště učiva pro jednotlivé třídy ZDE.

V případě potřeby je Vám ke konzultaci k dispozici
také naše školní poradenské pracoviště.

Strava je automaticky všem strávníkům odhlášena po dobu uzavření školy.

Ošetřovné při péči o děti do 10 let, nově do 13 let (pro zaměstnance): V případě, že budete potřebovat tuto žádost vystavit, můžete se na nás obrátit. Pro rodiče žáků naší školy jsme připraveni toto zajistit. Tiskopis je zatím nezměněn, ale platí pro děti do 13. narozenin a zašleme vám jej.

O „ošetřovné“ pro OSVČ je možné žádat od 1. dubna, a to přes živnostenské úřady Rodičům - OSVČ vystavíme na žádost stejné potvrzení o uzavření školy jako zaměstnancům. Bude se jednat o stejný tiskopis, který škola potvrdí v oddíle A.

Potvrzení (Žádost o ošetřovné pro zaměstnance) vám pošleme elektronickou formou (bez nutnosti osobní účasti) - od 16. 3. 2020 nejvhodnější forma. Obraťte se na nás prostřednictvím mailu na adresu skola@zsmladi.cz . V mailu uveďte jméno dítěte a třídu.

Ostatní provoz školy - od 16. 3. jsme přistoupili k uzavření školy pro veškerou veřejnost. Administrativní provoz přesto funguje, potřebné záležitosti jsme připraveni řešit elektronickou cestou, případně individuálně. V naléhavých případech nás kontaktujte na adrese skola@zsmladi.cz .

Podrobnější informace MŠMT k mimořádnému opatření (10.3.) - zde.

Pro další informace sledujte naše webové stránky.

Děkuji za pochopení.

PhDr. Jaroslav Vodička