Novoroční akademie 2020

13.01.2020

Do roku 2020 vstoupili žáci a pedagogové naší školy skutečně ve velkém stylu. Hned v prvním lednovém týdnu spolu připravili novoroční akademii, na které žáci předvedli svůj literárně hudební a dramatický talent i jazykové dovednosti v angličtině před zaplněným sálem Spolkového domu ve Stodůlkách. Akademie je příležitostí, kdy se žáci mohou předvést v úplně jiných rolích než ve škole. Jejich výkony tak mohou ocenit nejen rodiče, ale také spolužáci, učitelé a veřejnost. Při jednotlivých vystoupeních si uvědomíme, že akademie je příležitostí pro všechny zúčastněné, jak živě sdílet zážitky a pocity také jinde než na sociálních sítích.

Akademii otevřelo taneční vystoupení žáků 3.B pod vedením paní učitelky Zemanové. Za doprovodu písně Když na les padá sníh předvedli nejen své taneční a divadelní umění, ale rovněž dokonalé kostýmy a vyrobené rekvizity. Následovala scénka třídy 5.C pod taktovkou paní učitelky Volkové, ve které jsme humornou formou zjistili, k čemu všemu se dá použít obyčejná buřinka. Pěvecký kroužek si mimo svých hlasivek připravil i moc pěkné rekvizity a za klavírního doprovodu paní učitelky Egermaierové zazpíval dvě písně. Skupina žáků z 3.C nám následně zarecitovala anglickou říkanku I like pizzas, I like steak. Následovalo velmi povedené vystoupení žáků 4.B, kteří s paní učitelkou Klapkovou připravili zpěv písně Vánoční společně s tanečním vystoupením za klavírního doprovodu. Taneční vystoupení žáků 4.A pod vedením paní učitelky Líznerové bylo nejen velmi povedené, ale i poučné. Propojilo scénku ze školního prostředí a lidové i moderní tance. V závěru jsme se utvrdili, že ovoce nám přece opravdu moc chutná. Několik žáků 8.A si pod vedením paní učitelky Matulové připravila tři humorné scénky v anglickém jazyce. V první jsme se dozvěděli, co vše se dá reklamovat v obchodě se zvířaty. Po scénce přišlo první sólové vystoupení, ve kterém nám žákyně 3.C Nikol Zhukova předvedla své umění ve hře na klavír se skladbou Andantino od Arama Chačaturjana. Následovalo energické taneční vystoupení žáků 5.A s prvky aerobiku a gymnastiky, které si připravili s paní učitelkou Fialovou na remixovanou verzi písně Umbrella. V následné druhé scénce dvou žáků 8.A jsme se pobavili na téma podomních prodejců s vysavači. Mimo výborné angličtiny jsme mohli u žáků ocenit i skutečně profesionální herecké výkony. Následně na scénu přišly Ema Marušincová a Jasmína Holubová, opět z 8.A, ovšem nikoliv se scénkou, ale s písní Don't look back in anger za vlastního doprovodu na kytaru a ukulele. Zpátky do českých krajin nás vrátila třída 3.A, která si pod vedením paní učitelky Jiskrové připravila zpěv lidových písní. Pokračování se ujala třída 5.B, která si s paní učitelkou Petrákovou připravila veršované říkanky na téma novoročních předsevzetí. Dvě žákyně následně zarecitovaly báseň Stromek od I. A. Krylova. Dalším sólovým vystoupením na hudební nástroj byla hra na akordeon, kterou mistrovsky zvládá žák 8.B Robert Škába. Mravenčí ukolébavku zazpívala třída 4.C, kterou s nimi nacvičila paní učitelka Matušů. Další čas na jevišti patřil dvěma žákyním 5.B s gymnastický vystoupením. Poslední anglická scénka žáků 8.A nesla název Superman a psychiatr. Žáci opět předvedli nejen své jazykové dovednosti, ale i smysl pro humor a herecké nadání. Poté již světla reflektorů patřila žákyni 9.A Šarlotě Zemanové a její taneční skupině D.A.R. s formací Labyrinth Disco Dance, se kterou v roce 2018 vyhrála mistrovství světa. Závěrečného vystoupení novoroční akademie se ujala třída 8.B. S paní učitelkou Mrázovou si třída připravila zpěv písně Tři oříšky pro Popelku. S doprovodným sborem zpívaly Adéla Fořtová a Agáta Etzlová. Na píseň zároveň zatančili Alice Kodešová a Andrej Stjepanović, kteří nás celým večerem profesionálně provázeli jako dvojice moderátorů.

Novoroční akademie ZŠ Mládí se opravdu vydařila. Děkujeme všem vystupujícím žákům i jejich učitelům za vedení a přípravu. Poděkování patří i organizátorům akademie a pomocníkům z řad 8. a 9. ročníků. V neposlední řadě děkujeme i rodičům žáků za jejich podporu, kterou dětem projevují. Přejme si, aby i ta příští akademie přinesla nevšední zážitky všem.