Český lev se probouzí – workshop Národopisného muzea

21.10.2019

Proč slavíme 28. října státní svátek? Kdo je to legionář a proč byl postaven Národní památník na Vítkově? Tak na tyto otázky určitě znají odpověď žáci 6. ročníku, kteří se zúčastnili workshopu Národopisného muzea s vyučujícími výchovy k občanství a dějepisu v minulém týdnu.
Lektor muzea žáky poutavě seznámil se všemi okolnostmi vzniku republiky a se státními symboly. Žáci si domů odnesli nejen zážitky ze samotného objektu Národního památníku na Vítkově a programu, ale i vyplněné pracovní listy k další výuce ve škole a jako zakončení bylo určitě zajímavé vyjít přes sto schodů a prohlédnout si celou Prahu z vyhlídkového místa na střeše muzea.

Akce se dětem velmi líbila a určitě je zajímavou formou poučila o státních symbolech ČR, jejich významu a o historickém pozadí blížícího se státního svátku.

Mgr. Alena Merhautová