Adaptační kurz 6. ročníku

23.09.2019

Žáci 6. ročníku vyrazili v týdnu od 23. do 27. září na adaptační kurz do rekreačního areálu Jizbice pod Blaníkem. Cílem kurzu je prohloubit přátelské vztahy mezi žáky, stmelování nového kolektivu, rozvoj spolupráce a úspěšná adaptace na nový způsob organizace výuky, který s sebou přinesl přechod na 2. stupeň základní školy.
Informace a aktuality z probíhajícího kurzu naleznete průběžně v tomto článku.

Pondělí

Ihned po příjezdu do rekreačního areálu se žáci ubytovali na pokojích a seznámili se s novým prostředím. Následovaly první seznamovací aktivity. Nechyběly ani pohybové a sportovní hry, které si děti moc užily. Všichni žáci jsou nadšení a dobrou náladu dnes podpořilo i velmi dobré počasí.

Úterý

Druhý den kurzu byl ve znamení týmových aktivit a her na spolupráci. Počasí je ideální pro sportovní aktivity. Všichni žáci si program moc užívají a rovněž si pochvalují místní kuchyni, zejména bohaté snídaně ve formě švédských stolů. Večer byl ve znamení táborových písní s kytarou a opékání buřtů.

Středa

Dnešní den stmelujeme třídní kolektivy různými aktivitami, při kterých je žádoucí rozdělit si úkoly a společně organizovat postupné řešení problému. I přes lehký deštík probíhá většina aktivit venku.

Čtvrtek

Předposlední denni program proběhl za krásného počasí. Tématem byly hry důvěry a odpoledne došlo i na sportovní klání mezi třídami v bränballu. Večer nás čeká hudební program s tradiční diskotékou na závěr. Děkujeme instruktorům Sportline za nabitý program!