Festival vědy

11.09.2019

Hned v prvním týdnu školy se žáci 7., 8. a 9. tříd zúčastnili Festivalu vědy. Téma letošního roku bylo: Věda v profesích. Vysoké školy, vědecké a volnočasové instituce připravily bohatý program. Střed Vítězného náměstí a přilehlá Technická ulice se změnily ve velkou laboratoř pod širým nebem, kde se přítomní mohli poučit, pobavit, za prokázané vědomosti získat drobné dárky. Akce nabídla mnoho inspirací k zájmové činnosti. Starším účastníkům možná pomohla v úvahách o výběru budoucího povolání. Dojmy z festivalu mají žáci možnost vyjádřit formou referátů v hodinách především přírodovědných předmětů.

Své dojmy z akce vyjádřila i Lucie Fröhlichová ze 7.A:

Dne 4. 9. 2019 se naše třída zúčastnila celorepublikového projektu Festival vědy. Letošní téma bylo Věda v profesích. Mohli jsme si vyzkoušet některé vědecké pokusy, ale také si zasoutěžit.
Organizátoři pro nás připravili spoustu stánků, kde jsme si mohli vyzkoušet např. restaurování nebo poznávání chemikálií čichem. Akce se také zúčastnili hasiči, záchranáři a policisté, kteří nám ukazovali svou práci. Po obědě proběhla ukázka výcviku policejních psů zaměřených na vyhledávání drog.
Akce se nám moc líbila a děkujeme paní učitelce Martoníkové, že nás na ni vzala.