Podej mi ruku – pomoc prvňáčkům poosmé

27.09.2019

Již osmým rokem probíhal projekt zaměřený na pomoc žáčkům prvních tříd. A kdo pomáhal? Byli to žáci devátých a osmých tříd. První týden učili své nejmladší spolužáky najít cestu od vchodu do šatny, odemknout a zamknout šatní skříňku a pokračovat do své třídy za ostatními spolužáky a milou paní učitelkou. Pomohli jim také s taškou a dalšími věcmi, které naši prvňáci ve škole potřebují.

Druhý týden už vše probíhalo daleko hladčeji. Naši prvňáčci se rychle učí a starší žáci jsou šikovní a jejich pomoc je užitečná. Zájem o pomáhání byl ze strany našich osmáků a deváťáků opravdu velký, proto projekt pokračoval tři týdny. Posledním dnem projektu byl pátek 20. září.

Zaznamenali jsme i několik pozitivních reakcí od rodičů, kteří byli mile překvapeni, že mohou bez obav u vchodu do školy předat své děti našim starším žákům, kteří se o ně postarají. Děkujeme za uznání a děkujeme i našim osmákům a deváťákům za obětavou a milou pomoc. Poděkování patří i všem zainteresovaným pedagogům.