Pomoc dětem z Klokánku

10.06.2019

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je poskytnout přechodný domov v podobě rodinné péče týraným, zanedbávaným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. V Klokánku zůstávají nezbytně nutnou dobu, dokud se nemohou vrátit do biologické rodiny nebo dokud jim není nabídnuta náhradní péče. V článku se dále dočtete o pomoci našich čtvrťáků.

Žáci ze IV. A a IV. B se rozhodli pomáhat dětem z Klokánku v Janovicích nad Úhlavou, který je jediným v Plzeňském kraji. Kapacita tohoto Klokánku je 28 dětí. Čtvrťáci uspořádali třídní sbírku složenou ze školních aktovek, batohů, knížek, hraček, her a obuvi. Z výtěžku Jarmarku žáci sami nakoupili žádané školní potřeby – stírací tabulky, pera, obaly na sešity, pravítka, zápisníky a sportovní potřeby v podobě skákacích či nafukovacích míčů a tolik oblíbených bublifuků a slizů.

To nejcennější však tvořili v hodinách slohu, pracovních činnostech a výtvarné výchově – dopisy a obrázky včetně herních plánů všem šumavským dětem.

Příští rok budou žáci v této cenné pomoci pokračovat.