Týden s rakouskými kamarády očima našich žáků

06.06.2019

Mít příležitost hostit u sebe doma zahraničního kamaráda a strávit s ním celý týden je vždy pro každého žáka velká příležitost a také zkušenost. Snažíme se, aby byl tento týden pro obě zúčastněné strany přínosný a aby si z něj žáci odnesli samé pozitivní zážitky. Na závěrečné schůzce s koordinátorkou projektu měli žáci příležitost celou akci zhodnotit a podělit se s ostatními o své názory a zážitky. Tuto zpětnou vazbu od našich žáků naleznete dále v článku.

"Celý týden jsem si moc užila. Měli jsme skvěle vymyšlený program."
- Ela

"Program se mi líbil. Nejvíc plavba lodí. Můj rakouský kamarád byl vtipný a zábavný."
- Sam

"Celý pobyt byl velice dobrý a zdařilý. Nejlepší zážitek si ani nemůžu vybrat, protože všechno bylo skvělé. Nejvíc jsem si asi užil volná odpoledne, která jsme s nimi prožili. Hodně jsem si to užil a na tento projekt si nechám jen pěkné vzpomínky."
- Vojta

"Byl to krásně strávený týden. Moc jsme si to užili."
Anička

"Moc se jim líbila hřiště, prý je u nich nemají. Naučili jsme je jednu hru, kterou jsme pak hráli asi čtyřikrát."
- Anette

"Celý program jsem si užila, i když nám počasí úplně nepřálo. Bylo super, když jsme měli volný čas a někam jsme je vzali. Třeba jsme se společně domluvili a vzali je jeden večer na bowling. Zajímavé taky bylo koukat na Rakušany, když poprvé v životě vstoupili do školní jídelny. Také byli překvapeni, jak levnější je u nás McDonald."
- Eliška S.

"Nejlepší byl výlet lodí a na Karlštejn. S mojí Rakušankou jsme si moc rozuměly. Na závěrečné Gartenparty jsme se moc bavili. Bylo to dobré zakončení týdne"
- Kateřina

"Celý týden byl super, líbil se mi program a celkově všechno."
- Justina

"Ten týden mě bavil, nejvíce asi ta Gartenparty a ten večer po ní."
- Kiki

"Cestou z Petřína se bouchali reflexními pásky, které dostali na radnici. A nečekali v Praze tolik přírody."
- Lukáš

"Bylo to docela fajn, byla sranda."
- Štěpán

"Bylo to fajn. Líbil se mi moc poslední večer. Bylo to takové milé, přátelské setkání. Fajn byly i výlety. Zajímavé bylo, že 90 % z nich poprvé vycestovalo pryč ze země. Také byli udiveni z metra."
- Aneta

"Stala se nám vtipná věc. Když se mamka loučí s tátou, říkají si Paaa. Julie to slyšela, a když táta odcházel, tak Julie na něj Paaa :-)"
- Zuzana

"Přijeli k nám kamarádi z Rakouska, někteří byli v Praze poprvé. Celý týden jsme měli super program a určitě nám budou chybět."
- Eliška P.

"Nejlepší zakončení našeho týdne byla party. Jedli jsme, bavili jsme se, zpívali jsme. Bylo to super!"
- Barbora

"Nejlepší zážitek byl, když jsme utvořili malou skupinku společně s Rakušany a šli jsme na Petřín. Tam jsme je vzali do zrcadlového bludiště. Poté jsme hráli různé hry na hřišti, což Rakušany bavilo nejvíc. A pak chtěli navštěvovat celý pobyt jen hřiště a hrát hru Stop zem."
- Kristina

"Celkově bych výměnný pobyt zhodnotil jako dobrý, program se mi líbil. Nejvíc mě to bavilo na Karlštejně."
- Filip

Mgr. Iveta Pichlová, garant partnerské spolupráce