Vyprávění o gorilách ve třídách 1. ročníku

27.05.2019

V polovině května navštívil se svým vyprávěním žáky prvního ročníku pan Marek Ždánský, bývalý chovatel goril pražské ZOO. Naši prvňáčci s nadšením poslouchali vyprávění o životě všech členů gorilí tlupy i o narození Moji, prvního gorilího mláděte narozeného u nás. Pan Ždánský seznámil děti s denním režimem goril a jejich zvyky. Také nám přinesl na ukázku jejich neoblíbenější ovoce a zeleninu. Poučil nás o pravidlech chování návštěvníků v pavilonu goril, popsal nám nebezpečnou záchrannou akci při tonutí Moji a humorně vylíčil příhodu vypočítavého  vloupání goril do přípravné místnosti ošetřovatelů.  V závěru besedy ochotně odpověděl na všechny zvídavé otázky prvňáčků. Nakonec dostaly všechny děti dárek v podobě pohlednice s fotografií primátů.

Panu Marku Ždánskému moc děkujeme za poutavé vyprávění.