Škola v přírodě 2. tříd

24.05.2019

Žáci 2. tříd strávili letošní školu v přírodě v Janově nad Nisou. Co vše zažili a jak se jim v krajině Jizerských hor líbilo, můžete zjistit dále v článku.

Jizerské hory nás první den přivítaly sluníčkem i deštěm.  Máme skvělé instruktory. Jedna skupina dětí se prošla na blízkou rozhlednu Slovanku, druhá skupina se seznámila s okolními sportovišti hotelu a zahrála si vybíjenou. Paní kuchařky nám uvařily skvělý oběd - boloňské špagety. Večer jsme si užili společenské a seznamovací hry, čtení prvních pohledů a zápis do deníku školy v přírodě.

Úterní ráno nás probudily sluneční paprsky. Po výborné snídani se část z nás vydala na dopolední túru po zelené turistické trase do Janova nad Nisou. Pohodovou cestou jsme došli k Obecnímu úřadu a ke kostelu sv. Jana Křtitele. Cestou jsme se seznámili s historií kostela a kochali se výhledem na město.  Druhá skupina prohledávala okolí hotelu, pronásledovala místní kozy a sbírala přírodniny na zítřejší vyrábění.
Děti jsou šťastné, spokojené a těší se na odpolední návštěvu psů husky a rozhledny Bramberk. Zdravíme domů.

Předpověď vytrvalého deště na středu se potvrdila, ale nám to vůbec nevadí. Dopoledne jsme napsali další zápisek do deníčku a korespondenční lístky domů. V dílničce jsme si vyrobili těžítko z kamenů, abychom měli památku na Jizerské hory. Ze samotvrdnoucí hmoty jsme si udělali mističku s obtiskem přírodnin. Odpoledne bylo ve znamení her s instruktory.

Středeční večer jsme zakončili parádní diskotékou se skvělými písničkami. Ve čtvrtek nám konečně počasí dovolilo navštívit Husky farmu. Psi byli veselí, skvěle vychovaní a přítulní. Po obědě nás paní učitelky pochválily za zvládání pobytu bez rodičů i plnění pokynů. Odměnou byl zmrzlinový pohár. Odpoledne jsme se vydali na rozhlednu Královku, sluníčko nám přálo. Večer nás čeká balení věcí, to už nebude tak zábavné, ale na krásné zážitky z vydařené školy v přírodě určitě budeme dlouho vzpomínat.