Dopisování v angličtině v rámci mezinárodního projektu ERASMUS+

28.05.2019

Žáci ze 7. A se zapojili do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Virtual and Real“ porovnáním různých způsobů komunikace se svými vrstevníky z partnerské školy v Dreieichu v Německu. Nejdříve napsali dopisy v anglickém jazyce na dopisní papír a připojili nejrůznější drobné dárky a zalepili do klasických obálek. Nyní s napětím čekají na odpovědi a těší se na to, jaké dopisy a dárky jim přijdou. Poté bude následovat emailová komunikace spolu s dárky virtuálními. A nakonec budou spolu komunikovat prostřednictvím online chatu a webové kamery. Uvidíme, který způsob komunikace se jim nakonec zalíbí nejvíce.

Žáci se dočkali odpovědí od svých nových kamarádů z Německa. S napětím otevírali obálky a četli odpovědi na své zvídavé otázky. V obálkách našli i drobné dárky. Těší se na další komunikaci – tentokrát elektronickou prostřednictvím mailů. V článku naleznete nové fotografie.

Naši němečtí přátelé právě dostali dopisy od nás.

Žáci se dočkali odpovědí od svých nových kamarádů z Německa:

PhDr. Doubravka Matulová