Představení Demokracie žákům tříd 2. ročníku

17.04.2019

Žáci 2. tříd navštívili před Velikonocemi v divadle Minor představení pod názvem Demokracie. V tomto skvělém interaktivním představení se proměnili ve voliče, o jejichž přízeň se ucházelo šest stran, každá se svým volebním programem. Jedna by neustále cvičila, druhá se učila, třetí tančila, čtvrtá nic neřešila, pátá si jen hrála a šestá by chtěla v klidu dožít. Ve volební kampani, která bylo rozdělena do dvou třicetiminutovek, bojovaly strany o přízeň dětských voličů. Dokonce je navštívily o přestávce v místnostech, kde malí voliči svačili. V druhé části představení si děti pomocí hlasovacích zařízení vyzkoušely, jaké to je zvolit si vládu a žít pod jejím vedením.

Představení bylo originální, mělo vtip a děti skvěle reagovaly. Události jako pád vlády, zákulisní manévry, plané sliby byly zpracovány velmi názorně a srozumitelně. Děti se skvěle pobavily, ale i poučily.