Live Classes ve třídě VII.A

28.05.2019

Skupina žáků ze VII. A se v rámci výuky angličtiny přihlásila do unikátního projektu, který připravilo vydavatelství Pearson ve spolupráci s BBC, tzv. "Live Classes". Jedná se o hodinu angličtiny vedenou rodilým mluvčím, ve které jsou připojeny třídy z celého světa přes internet. Prostřednictvím webového rozhraní, kamery a mikrofonu měli žáci možnost plnit zadané úkoly, sledovat společně s dalšími 12 školami krátké video a odpovídat na otázky, které Michael Brand, jejich „virtuální“ učitel zadával. Z České republiky se projektu účastnily kromě naší školy ještě další dvě – jedna z Ústí na Labem a druhá z Jihlavy. Poznali jsme školu z Polska, jednu školu ze Slovenska, dvě školy z Chorvatska, dvě ukrajinské školy, dvě ruské školy a jednu školu ze Srbska.

 

To nejlepší nás teprve čekalo: všichni žáci, kteří se hodiny zúčastnili, dostali certifikát o účasti. Naše škola také získala certifikát. Už se těšíme na další zajímavou hodinu. Nové fotografie najdete v článku.

 

 

Michael Brand dával příležitost reagovat a odpovídat na otázky postupně všem školám. Bylo zajímavé pozorovat, jak se jednotliví žáci zbavují ostychu a postupně stále suverénněji odpovídají na mikrofon.
V závěru hodiny jsme byli propojeni se školou v Rusku. I přes občasný výpadek zvuku si žáci mohli navzájem popovídat o svých školách, získat odpovědi na připravené otázky a došlo i na bezprostřední reakce. Všechny zúčastněné překvapilo, jak děti z jiných škol umí dobře mluvit anglicky a jak snadné je domluvit se navzájem v tomto jazyce.
Ještě nás čeká natočit v angličtině krátké video o naší škole a podělit se o ně s ostatními školami.
 
„Ze začátku jsem byl nervózní, ale pak mi došlo, že se nemusím ničeho bát. Byl to super zážitek si něco takového zkusit.“ (M. Kandravý)
 
„Byli jsme hodně v očekávání. Rozuměl jsem všemu a bylo to úplně nejlepší. Super zážitek a výborná zkušenost. A bavilo mě to.“ (M. Borek)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

PhDr. Doubravka Matulová